Näitus "Arvo Pärt - tuntud ja tundmatu" Varssavi kuningalossi hoovis

Prindi
Lisatud 27 August 2017

Juunikuu viimastel päevadel pandi Varssavi Kuningalossi hoovis üles poolakeelne näitus „Arvo Pärt – tuntud ja tundmatu“, mis räägib loo helilooja päritolust, lapsepõlvest ja kujunemisaastatest. Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariik 100 sündmuste raames esitamiseks uuendatud näitus oli üleval suurejoonelisel festivalil Muusika-aiad 1.-26. juulil.

Käesoleval aastal on festivali fookuses eesti muusika. Arvo Pärdi loomingut esitasid festivalil ansambel Vox Clamantis ja ETV Tütarlastekoor. Näitus liigub koos eesti interpreetide ja kooridega kaasa erinevatesse kontserdipaikadesse, samuti on näituse edasise levitamise enda kanda võtnud Eesti Suursaatkond Varssavis. 27. augustist 17. septembrini saab näitust näha Gdanski Läänemere Kultuurikeskuses.

Arvo Pärdi muusika on maailmas väga tuntud ja palju mängitud. Eriline side on heliloojal ka Poolaga. Noorpõlves külastatud festival „Varrsavi sügis“ oli tema jaoks uks kaasaegsema ja värskema muusika poole. Täna on Pärdi helilooming Poolas kõrgelt hinnatud, seda esitatakse pidevalt nii kontsertidel kui heliloojale pühendatud festivalidel.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Arvo Pärt – tuntud ja tundmatu“ on koostatud aastal 2005, autorid Inna Kivi, Tiiu Tosso, Ene Kuljus ja Alo Põldmäe, 2015. aastal täiendas näitust Kristiina Kiis. Tekstid tõlkis poola keelde Marius Peterson, tõlke toimetas Johanna Grotkowska ning näituse kujundasid arhitektid Gunnar Kurusk ja Jaan Jagomägi.

 

 

Kontaktandmed

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12
10146 Tallinn
 
Info
Tel. 64 46 407
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard