Album „Eesti klaver“ on sügav kummardus eesti klaverimeistritele

Lisatud 08 Aprill 2016

Ilmunud on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi ühise tööna valminud album „Eesti klaver“. Albumi saab osta nii muuseumist (vaata ostuinfot alt) kui hästivarustatud raamatupoodidest üle Eesti.

 

Albumi ülesehituses on lähtutud ajalisest printsiibist – Eesti klaveriehituse algusest, 18. sajandi lõpust, läbi 19. ja 20. sajandi tänapäevani välja. Albumi sissejuhatuses saab ülevaate klaveriehituse ajaloost ning klaveri rollist Eesti kultuuriloos. Eraldi peatükki on koondatud Peterburis, Moskvas ja Riias tegutsenud eesti päritolu meistrite klaveritoodang. Kahes osas on käsitletud “Estonia” klaveri lugu - Tallinna Klaverivabriku ja Estonia Klaverivabriku perioodist.

„Album „Eesti klaver“ on sügav kummardus Eesti klaverimeistritele, kelle käte all on 237 aasta jooksul valminud palju erinevaid klavereid. Aastast 2000, Eesti klaveriloo aktiivsema uurimise alguse aastast on igal aastal õnnestunud avastada kaks kuni kolm seni tundmatut või ametlikes annaalides fikseerimata klaverit. See kõik kinnitab, et meile teadaolev info eesti klaveritest pole kaugeltki ammendav ja uued üllatused võivad tulla igal sammul,“ selgitab Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi eestvedaja ja raamatu autor Alo Põldmäe.

Eesti klaverid oma kvaliteedi poolest on aastakümnete jooksul konkureerinud Euroopa suurimate tootjate kvaliteediga. Seepärast väärivad eesti klaverid üldse suuremat tähelepanu. Mitmete pillide taga on olnud oma aja eesrindlikud klaveriehituse tehnoloogiad ja oma ala tipud – Ernst Hiis, Jaan Rässa, Jaan ja Tõnis Olbrei, Eugen Sprenk koos heliloojast venna Aleksander Lätega, Hermann Jurak jt.

Raamatu kirjastas kirjastus SE&JS, kujundas Andres Tali. Raamatu valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Estonia Klaverivabrik ja mitmed inimesed, kes Hooandja portaali kaudu albumi tõlkimist toetasid. 

Ostusoovi korral palume pöörduda kantselei juhataja Pilvi Lääne poole (644 2132 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ), raamatu saadame teile postiga. Raamatu eest saab tasuda arve alusel, hind on muuseumist ostes 25€ ja sellele lisaks tuleks tasuda ka saatekulu.

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard