Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja Eesti Ajaloomuuseum ühinesid

Lisatud 30 November 2018

1. veebruaril 2019 ühinesid riigiasutused Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning Eesti Ajaloomuuseum sihtasutuseks Eesti Ajaloomuuseum. Tegemist on ühe osaga aastal 2012 alanud muuseumivõrgustiku korrastamisest.

Valitsus andis 10. jaanuaril kultuuriminister Indrek Saarele volituse SA Eesti Ajaloomuuseum asutamiseks. Asutatav sihtasutus võtab üle kahe praegu kultuuriministeeriumi hallatava riigiasutuse, Eesti Ajaloomuuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ülesanded, lepingud ja vara. Mõlema muuseumi kogud jäävad riigile ning sihtasutuse loomine ei too kaasa katkestusi muuseumide tegevuses. 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum on asutatud 1924. aastal. 94 aastaga on muuseumi kogu kasvanud Eesti muuseumides suuruselt teiseks koguks, sisaldades üle 740 000 museaali. Muuseumi peamajas aadressil Müürivahe 12 asuvad püsinäitus, Assauwe torn, raamatukogu, lugemissaal, arhiivid ja tööruumid. Lisaks on muuseumil väike filiaal, Eesti ainus teatritegelasele pühendatud isikumuuseum Särevi Teatrituba, ja hoidlaruumid Suur-Sõjamäe tänaval. Levimuusika pärandit tutvustab näitus Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones. 

Kahe muuseumi ühinedes jätkuvad kõik muuseumide põhitegevused – kogumine, uurimine, säilitamine ja vahendamine. Nii enne kui pärast ühinemist oleme avatud külastajatele ja uurijatele, korraldame erinevaid üritusi ja näitusi, jätkame koostööd teatri ja muusika valdkondadega ning muuseumi süda – muusika- ja teatripärand on hoitud.

 

Ühinenud muuseumis on külastajad oodatud Maarjamäe lossi, filmimuuseumisse ja levimuusika näitusele Maarjamäe keskuses, Suurgildi hoonesse, teatri- ja muusikamuuseumisse ning Särevi Teatrituppa.

 

 

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard