Anna Käsitööklubi uus hooaeg

Lisatud 06 September 2017

Anna Käsitööklubi on õpitubade sari, mille raames saab tutvuda erinevate teatrikunsti aladega. Käsitöönipid, mis on teatris tarvilikud, kuluvad ka kodus marjaks ära. Sellel hooajal on kohtumisi inspireerivate teatriinimeste ja põnevate teemadega kokku viis.

Särevi Teatrituba oli kord koduks kahele teatriinimesele - Anna ja Andres Särevile. Anna olla olnud hea koduperenaine, kes tundis rõõmu külaliste võõrustamisest ja ka käsitöö tegemisest. Anna auks toimub juba teist hooaega õpitubade sari, kus saab tutvuda erinevate teatrikunsti aladega. Käsitöönipid, mis teatris tarvilikud, kuluvad ka igapäevaselt marjaks. Klubi koguneb umbes kord kuus. Sellel hooajal on kohtumisi inspireerivate teatriinimeste ja põnevate teemadega kokku viis.

 

Osalustasu on igal korral 10 €. Hinna sees on materjalid.

Kohtumised kestavad 2-3 tundi ja kohtade arv on piiratud.

Huvilistel palume registreeruda siin.

Klubitegevust toetab Eesti Kultuurkapital.

 

NB! Kõik grupid on täis.

 

26. november kell 12 – lambivarjud 

Juhendab Kristel Maamägi

Teatrikunstnik Kristel Maamägi juhendamisel valmistame lambivarje, mille meisterdamise juures keskendume valguse ja varju mängule. Lambivarjude loomisel otsime inspiratsiooni muinasjuttudest. 

Kristel Maamägi on vabakutseline kunstnik, kes tegeleb põhiliselt teatri, illustratsiooni ja koomiksiga. Ta on õppinud Tartu Kunstikooli kunstilist kujundamist ja Eesti Kunstiakadeemias stsenograafiat. Ta on töötanud vabakutselise stsenograafi ja illustraatorina. Maamägi on teinud lavakujundusi Eestis, Tšehhis ja Soomes, osalenud autorikoomiksi-, maali-, nuku- ja multimeedianäitustel Eestis ja Euroopas.

 

10. detsember kell 12.00 - Tiffani-tehnikas klaasvitraaž 

Juhendab Harriet Toompere (Eesti Draamateater)

Harriet Toompere juhendamisel valmistame Tiffani-tehnikas klaasvitraaži. Draamateatri näitlejanna Harriet Toompere on lõpetanud lavakooli 18. lennu. Lisaks sellele, et ta on mitmekülgne näitleja, on tema hobiks käsitööga tegelemine. 

 

21. jaanuari kell 12.00 - grimmi õpituba

Gristina Pahmann (NO99)

Grimmi õpitoas keskendume Anna Särevi noorusaastatele - 1920ndatele ning õpime grimmikunstnik Gristina Pahmannilt mõned kasulikud nipid. Gristina Pahmann on olnud teatri NO99 grimmiala juhataja, teinud grimmi nii teatris, televisioonis kui ka filmis ning töötab õpetajana grimmikoolis.

 

Toimunud

8. oktoober kell 12.00 - butafoorsed lilled

Juhendab Laura Verte (Tallinna Linnateater)

Töötoas teeme lilli, mis õitsevad ka kõige külmemal talvel ning pakuvad hulgaliselt valmistamisrõõmu. Erinevaid tehnikaid kasutades õpime paberist tegema nii ükskuid õisi, kimpe kui pärgi. Osalema ootame täiskasvanuid üksi või koos lapsega. 

Laura Verte on omandanud Eesti Kunstiakadeemias stsenograafia bakalaureusekraadi ning on sealsete õpingute vahepeal lõpetanud rätsepa eriala Tallinna Tööstushariduskeskuses. Ta on teinud lavakujundusi nii kontsertidele kui lavastustele, osalenud näitustel. Hetkel töötab Laura vabakutselise kunstnikuna ja Tallinna Linnateatris rekvisiitorina.

 

29. oktoober kell 12.00 - butafoorne pildiraam

Juhendab Pille Lumiste (Rahvusooper Estonia)

Töötoas saab iga külastaja valmistada endale pildiraami ning omandada mõned uue nipid butafoor Pille Lumistelt.

Pille Lumiste on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia dekoraator-butafoori eriala. Aastatel 2010-2013 oli ta butafoor Stagecraft OÜs, aastast 2013 töötab Estonia teatris.

Kontakt

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Infotelefon 6442 132
info(at)tmm.ee

Külastusinfo

Ekspositsioon on avatud: T-P kell 10.00 - 18.00
Arhiivid on avatud: T-R kell 10.00 - 17.00
Infotelefon: +372 6 44 64 07
 
Piletite müük lõpetatakse pool tundi enne muuseumi sulgemist

 

Juriidiline info

SA Eesti Ajaloomuuseum
Registrikood 90014603
Pirita tee 56, 10127 Tallinn 

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard