Muuseumist

Särevi Teatrituba (Tina 23-13, Tallinn) on Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi filiaal, mis oli kunagi koduks kahele teatriinimesele Andres ja Anna Särevile.

Andres Särev (1902-1970) oli näitleja, lavastaja, teatrijuht ja dramatiseerija, kes oma ligi 40 dramatiseeringuga rikastas märgatavalt eesti teatrirepertuaari. Anna Särev (1900-1980) oli Estonia ja Tallinna Töölisteatri näitlejanna.

Särevid elasid Kadriorus oma 3-toalises korteris aadressil Tina 23-13 alates 1937. aastast. Särevite kodu oli väga külalislahke ja nende külaliste hulka kuulusid mitmed tuntud kirjanikud, kultuuri- ja teatriinimesed, külalistele kattis Anna alati kohvilaua. Kuna lapsi Annal ja Andresel ei olnud, soovisid nad, et pärast nende surma tegutseks korteris teatrimuuseum. Muuseum avati korteris 7. mail 1982 aastal.

Korteris on säilinud kodune hubasus. Elutoas lööb jätkuvalt tunde vana kell ja tubades on hõljumas teatrivaim. Endises magamistoas saab mängida nukkudega, proovida teatrikostüüme, kübaraid ning parukaid. Kabinetis on eksponeeritud Särevite suur ja mitmekülgne, ligi 6000 köiteline raamatukogu ning Andres Särevi töölaud kõige vajalikuga. 

Muuseumil on pikk luuleõhtute traditsioon. Luule-ja teatrihuvilisi ootame sarja „Pajats või poeet“ luuleõhtutele, kus näitlejad esitavad omaloomingut. Lasteaialapsi ja kooliõpilasi ootame meie pedagoogilistesse programmidesse või sünnipäeva pidama.

Särevi Teatrituba

Postiaadress:
Tina 23-13
10126 Tallinn
 
Info ja broneerimine:
Tel. 64 42 884
teatriosakond(at)tmm.ee

Sotsiaalmeedia

Meie kanalMeie kanal Instagram Read reviews on TripAdvisor TallinnCard